Jakie cukierki dla gości weselnych? Podpowiadamy

Planując przyjęcie weselne warto zastanowić się nad drobnymi upominkami dla gości. Zazwyczaj młode pary decydują się na obdarowanie gości paczkami z ciastem lub wódką weselną. Jednak coraz częściej decyzja pada na bardziej oryginalne prezenty. Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości postaw na cukierki dla gości weselnych, które z pewnością wszystkim się spodobają.

Cukierki dla gości weselnych – krówki, mentosy i lizaki

Najpopularniejszą formą podziękowania stały się od niedawna spersonalizowane krówki. Papierek obwijający cukierek można zaprojektować według własnych potrzeb, dzięki temu cukierki te stanowią doskonały pomysł na podziękowanie. Dobrym rozwiązaniem będą również mentosy, które można obwinąć ozdobnym papierem z zabawnym napisem. Wybrać można również słodkie lizaki, które można spersonalizować na wiele sposobów. Lizaki można zrobić samodzielnie zatapiając w nim suszone kwiaty lub owoce albo kupić gotowy i okleić ozdobnym papierem i wykończyć kolorową kokardą.

Migdały jako cukierki dla gości weselnych

Ciekawym zwyczajem jest obdarowanie gości migdałami. Zwyczaj ten wywodzi się z greckiej legendy, w której to trojańska księżniczka Phyllis, na skutek ogromnej tęsknoty za swoim ukochanym zamieniła się w migdałowe drzewo. Dobrym zwyczajem są więc cukierki dla gości weselnych w postaci migdałów, które spakowane w gustowne pudełko lub woreczek są ciekawą propozycją prezentu. Migdały symbolizują niekończącą się miłość.

Inne cukierki dla gości weselnych

Nie tylko migdały czy lizaki słodkości stanowią dobry upominek dla gości weselnych. Równie dobrze sprawdzą się wszelkie inne słodycze, podane w eleganckim opakowaniu: owocowe cukierki, drażetki, dropsy, żelki czy pierniczki. Każdy tego typu słodki prezencik będzie z pewnością mile widziany i z pewnością wywoła uśmiech na twarzach zaproszonych gości.