Zakład kamieniarski w Krakowie – istotne informacje

Przy wyborze odpowiedniego nagrobka warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim należy zweryfikować materiał, z którego wykonany jest pomnik. Najwyższej jakości nagrobki w Krakowie wykonane są z granitu lub alabastru.

Nagrobki w Krakowie 

Są to solidne materiały, które zapewniają wysoką trwałość pomnika oraz są bardzo łatwe w czyszczeniu. W ostatnich latach spotyka się jednak płyty nagrobne, które wykonane są z kamienia importowanego z Chin. Niestety, jakość tego materiału pozostawia sporo do życzenia. Ponadto warto zapytać przedstawiciela przedsiębiorstwa, które wykonuje pomnik, jaki materiał został użyty do tworzenia liter na płycie nagrobnej. Jak powszechnie wiadomo, pozłacane czy posrebrzane elementy szybko niszczeją, dlatego zdecydowanie warto poprosić, aby te elementy zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Zobacz na: nagrobki w Krakowie – kamso-nagrobki.pl

Bardzo ważny jest również projekt pomnika. Zakład kamieniarski Kraków wykonuje wstępne szkice, które następnie muszą zostać zaakceptowane przez klienta. Jeżeli pewne elementy nagrobka nie będą odpowiadać woli zamawiającego, możliwe jest naniesienie odpowiednich poprawek. W innym wypadku kamieniarze przystępują do pracy. Wybór przedsiębiorstwa, które będzie zajmowało się obróbką kamienia, powinien być dobrze przemyślany. Ogromne znaczenia ma renoma danej firmy. Im więcej zadowolonych klientów poleca usługi danego zakładu kamieniarskiego, tym większe jest prawdopodobieństwo, że projekt zostanie wykonany zgodnie z intencjami klienta.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że przy zamawianiu większej liczby nagrobków można zyskać atrakcyjne rabaty, dzięki którym możliwe będzie oszczędzenie znacznej ilości pieniędzy. Ponadto w ofertach zakładów kamieniarskich bardzo często możliwe jest zamówienie płaskorzeźb, płyt nagrobnych oraz innych elementów nagrobków. Sprawia to, że w przypadku, gdy poprzedni pomnik był bardzo schludny, możliwa jest wymiana jego poszczególnych elementów. Ponadto zakłady kamieniarskie bardzo często oferują możliwość renowacji zabytkowych nagrobków.