Wykopy pod fundament – istotne informacje

Kiedy podejmiemy decyzję o budowie wymarzonego domu musimy mieć na względzie fakt, że aby mógł on w ogóle powstać niezbędnym będą jego fundamenty. Jeżeli mowa o tych ostatnich, to niewątpliwie warto zatrudnić do ich wytyczenia geodetę, który wykona to zadanie profesjonalnie.

Po wykonaniu wyżej wspomnianej czynności, przychodzi czas na wykopy fundamentów. Powinniśmy pamiętać o tym, aby przeprowadzić je w miesiącach suchych, czyli od końca kwietnia do października. Oczywistym jest, że w tym czasie mogą padać deszcze, jednak prawdopodobieństwo ich długotrwałych opadów jest dużo mniejsze, niż ma to miejsce w miesiącach jesienno-zimowych. Ponadto ze względu na brak przymrozków w tym czasie, kopanie jest dużo łatwiejsze.  Kilka słów na: https://www.titan.com.pl/szalunki-wykopowe

Ważnym jest również odpowiednie zabezpieczanie wykopów. Oczywiście leży to w gestii ekipy budowlanej, jednak warto zwrócić na to szczególną uwagę, czy wyżej wspomniana wykonała zadanie z należytą starannością o dokładnością. W innym wypadku fundamenty mogą zostać zburzone w wyniku niekorzystnych warunków pogodowych lub innych działań zewnętrznych, stąd odpowiednia ich ochrona jest tak istotna. Nawiązując jeszcze do głębokości, na jakiej powinny zostać wykopane fundamenty, to z całą pewnością wynika to ściśle z projektu. Jeżeli mowa o szerokości, to jeżeli do fundamentu nie będą wykonywane szalunki wykopowe wówczas wykop musi być węższy, a jego ściany precyzyjnie równie, nieosuwające się. Do prawidłowego zabezpieczenia wyżej wymienionych, wykorzystuje się jedynie odpowiednią folię.