Liposukcja – konieczność czy fanaberia kobiet?

W dzisiejszych czasach, w których panuje kult szczupłych, a nawet wychudzonych sylwetek, „magiczne” diety cud cieszą się gigantyczną popularnością. Każdy jednak, kto miał już okazję z nich skorzystać, wie dobrze o tym, że wcale nie działają one tak, jak powinny.

Zabieg liposukcji – słowo wyjaśnienia

Teoretycznie pozwalają na zgubienie zbędnych kilogramów, jednak tuż po zakończeniu drakońskiej diety pojawia się przeważnie efekt jojo, a waga nie tylko staje w miejscu, ale często zaczyna się sumiennie podwyższać. Niektórzy też nie mają w sobie na tyle dużo samozaparcia, aby wytrwać na niskokalorycznym jadłospisie przynajmniej jeden tydzień. Z pomocą przychodzą wtedy specjalne zabiegi medycyny estetycznej, wśród których prym od dawien dawna wiedzie , czyli metoda umożliwiająca odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zdecydowanie będzie ona kusić tych, którzy próbowali się już odchudzać, a dalej nie osiągnęli korzystnych dla nich efektów. Co takiego daje więc liposukcja i czy warto zrobić z niej użytek?

Odsysanie tłuszczu z brzucha

Liposukcja jest zabiegiem, dzięki któremu pacjent może odessać nadmiar tkanki tłuszczowej z dowolnego, wybranego przez niego miejsca na swoim ciele. Najczęściej przeprowadza się ją w okolicach skóry brzucha, ud, pośladków oraz piersi, czyli wszędzie tam, gdzie tkanka tłuszczowa zdecydowanie lubi się odkładać i zwykle jest jej tam najwięcej. Nie znaczy to jednak, że osoby, które narzekają na nią w innych częściach swojego ciała, nie mogą skorzystać z liposukcji. Coraz częściej bowiem z jej pomocą usuwa się nadmierną ilość tkanki tłuszczowej nawet z tych nietypowych okolic, czyli np. spod kolan bądź z okolic kostek czy łokci. Zmniejsza ona sumę występujących pod skórą komórek tłuszczowych, automatycznie wyszczuplając ciało. Często jednak taka liposukcja kraków musi zakończyć się dodatkowym zabiegiem, czyli lipektomią.