Odchudzanie z medycyną estetyczną – czy warto?

Gabinety medycyny estetycznej kuszą wizją osiągnięcia idealnego piękna bez żadnego wysiłku. Ważną kategorią takich usług jest redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej, na co decyduje się wiele osób. Dotyczy to zwłaszcza osób zmęczonych nieskutecznym odchudzaniem bądź chcących uniknąć wysiłku związanego z ćwiczeniami i dietą.

Czy jednak na pewno zabiegi takie jak liposukcja czy kriolipoliza mogą zastąpić tradycyjne odchudzanie? Na pewno wiele osób w to wątpi. Nie ma powodu, by powątpiewać w ich skuteczność, szczególnie gdy zabieg wykonuje dobra klinika medycyny estetycznej (sekretypiekna.net) dysponująca wysokiej jakości sprzętem. Trzeba jednak pamiętać, że tłuszczu nie usuwa się raz na zawsze. Nawet gdy się go odessie, może on wrócić gdy wróci się do dawnych nawyków.

Takie zabiegi mają więc sens głównie wtedy, gdy osoba poddająca się im jest świadoma tego, że by utrzymać szczuplejszą sylwetkę, musi jednak zdecydować się na pewne wyrzeczenia. Dzięki temu, że jest to niezbędne już po schudnięciu, a nie przed, na pewno ma się większą motywację, ale jednak jest ona niezbędna. Takie zabiegi są też bardzo dobrym rozwiązaniem gdy traktuje się je jako element właściwej kuracji odchudzającej, a nie jej zastępstwo, zwłaszcza że zdrowa dieta i ruch są ważne nie tylko dla szczupłej sylwetki, ale też dla zdrowia.

Należy również mieć na uwadze fakt, że zabiegi usuwające tłuszcz nie zawsze gwarantują jednocześnie ujędrnienie skóry, więc czasem efekt może być daleki od oczekiwanego jeśli nie wdroży się ćwiczeń. Nic tak nie modeluje i nie ujędrnia ciała jak ruch, jest on więc niezbędny.