Leczenie nerwicy – terapia czy leki?

Różnego rodzaju nerwice należą do jednych z najczęściej występujących chorób w dzisiejszych czasach. Mogą one dotknąć każdego – zarówno dziecko, jak i osobę dorosłą. Zmiana stylu życia narzuciła na wszystkich ludzi gigantyczną presję. Każdy chce być jak najlepszy i przez to człowiek pracuje często ponad swoje siły, zapisuje się na dodatkowe zajęcia, chodzi na siłownię i do tego stara się prowadzić bogate życie towarzyskie. Nadmiar obowiązków i ciągłe dążenie do osiągnięcia perfekcji są głównymi przyczynami nerwicy. Może sobie z nią poradzić odpowiednia terapia Płock oraz dobrze dopasowane do pacjenta środki farmakologiczne.

Która metoda będzie więc lepsza? Człowiek, u którego nerwica pojawiła się dopiero w ostatnim czasie, prawdopodobnie w pierwszej kolejności zechce sięgnąć jedynie po środki farmakologiczne. Będzie mieć nadzieję, że to właśnie one w stu procentach poradzą sobie z jego uciążliwymi objawami i pozwolą mu normalnie funkcjonować. Zwykle tak właśnie się stanie, jednak nie jest to dobre rozwiązanie na dłuższą metę. Rezygnacja z środków farmakologicznych czy pominięcie kilku dawek leku może bowiem skutkować powrotem wszystkich nieprzyjemnych objawów. Medyczne preparaty jedynie hamują objawy, spowalniając przy tym działanie całego organizmu. Mają wiele skutków ubocznych – zwykle osłabiają koncentrację, upośledzają pracę mózgu i mogą też wywoływać ciągłe uczucie zmęczenia. Znacznie lepiej od nich zadziała sama . Skupi się na dojściu do przyczyny choroby i jej eliminacji. Pokaże człowiekowi, dlaczego na pewne sytuacje reaguje on w sposób nienaturalny i dziwny. Podpowie mu, jak zmieniać te niewłaściwie zachowania i jak iść przez życie ze spokojem w duchu.

 

Oczywiście żaden terapeuta czy lekarz nie krytykuje leczenia przy pomocy środków farmakologicznych. Niektórym pacjentom rzeczywiście mogą one pomóc, ale nie należy pokładać w nich wszelkich nadziei. Nigdy nie zmienią one sposobu myślenia człowieka. Na niego największy wpływ ma po prostu sama terapia.