Jedz często i chudnij

Do tematu odchudzania podchodzimy częściej nie mogłoby się to wydawać. Miłośnicy liczenia kalorii opracowują coraz nowsze diety cud, będące odpowiedzią na potrzebę osiągnięcia błyskawicznego efektu. Pamiętajmy jednak, że skuteczne odchudzanie to dieta racjonalna oraz prawidłowo zbilansowana, połączona z regularnymi ćwiczeniami. Trening osobisty w parze z prawidłowym żywieniem pomoże skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Niezawodnym sposobem na odchudzanie jest ścisłe liczenie zjadanych kalorii. Ale – kaloria kalorii nie jest równa. Aby dieta redukująca zbędne kilogramy powiodła się, należy zwracać uwagę na całość tabeli wartości odżywczych. Oznacza to, iż powinniśmy przywiązywać wagę do tego, ile w danej wielkości kalorycznej jest procent węglowodanów, czy też tłuszczu.

Skutecznym sposobem pozbycia się zbędnego tłuszczu jest ograniczenie węglowodanów w diecie. Jednak pamiętajmy, że z jadłospisu w pierwszej kolejności powinny zniknąć węglowodany proste (białe pieczywo, makarony, słodycze). W diecie redukującej pomoże również woda źródlana – dzienne jej spożycie nie powinno spaść poniżej 2 litrów. Woda jest niezastąpiona podczas odchudzania, ponieważ nawadnia organizm, powoduje uczucie sytości i wspomaga metabolizm.

Redukując kilogramy jedz często (nawet pięć razy dziennie) oraz regularnie, ale w małych ilościach. Nakładaj porcje na mniejsze naczynia – mózg zarejestruje talerz wypełniony po brzegi pożywieniem i wyśle sygnał do żołądka, który szybciej uzyska uczucie sytości. Pamiętaj także o dokładnym żuciu każdego kęsa oraz powolnym spożywaniu każdego posiłku, dzięki czemu organizm otrzyma wrażenie jakby pochłonął więcej.

Samo odżywianie nigdy nie da tak dobrych efektów, jak w parze z treningiem na siłowni. W tym przypadku najbardziej efektywnym rozwiązaniem będzie trening personalny, a więc zajęcia jakie prowadzi trener osobisty, dysponujący ogromną wiedzą i doświadczeniem w obszarze ćwiczeń fizycznych, a często również odżywiania. Trener personalny to bez dwóch zdań osoba, która definitywnie pomoże Ci schudnąć i uzyskać wyczekiwaną sylwetkę.

Sprawdź ofertę trenera personalnego z Krakowa tutaj: https://fitnow.pl/