Zadbanie o zdrowie naszych zębów to podstawa. Z tego powodu codziennie dokładnie je nitkujemy oraz szczotkujemy. Pozwala to uniknąć różnego rodzaju chorób zębów i dziąseł. Niestety czasami nasze uzębienie wymaga leczenia u stomatologa. Oczywiście prawdopodobnie każdy z nas miał zakładaną plombę. Jest to dość prosty i szybki zabieg. Zdarza się jednak, że musimy poddać się leczeniu kanałowemu.
Na czym polega leczenie kanałowe?
Kiedy miazga zębowa jest w bardzo złym stanie i nie da się jej już uratować, stosuje się leczenie kanałowe. Zazwyczaj stomatolog na początku zatruje nam zęba. Polega to na zniszczeniu nerwów w zębie. Taki zabieg pozwoli znacznie zmniejszyć ból i ułatwi dalsze prace. Możemy również zostać poproszeni o zrobienie zdjęcia RTG zęba. Dzięki niemu stomatolog będzie mógł dużo lepiej wyleczyć naszego zęba. Podczas następnej wizyty z zęba zostanie usunięta miazga wraz z nerwami i zastąpiona odpowiednim materiałem. Niestety zdarzają się zęby, które mają bardzo trudno dostępne kanały. W takim przypadku bardzo przydaje się leczenie kanałowe pod mikroskopem. Pozwala ono na znacznie dokładniejsze leczenie zęba, a co za tym idzie zwiększa szanse na skuteczny zabieg. Warto więc wybrać gabinet stomatologiczny, w którym stosuje się mikroskop.
Pamiętajmy, że najlepiej regularnie, co pól roku, badać swoje zęby u dentysty. Pozwoli to uniknąć wielu nieprzyjemności związanych z leczeniem zębów. Zdrowe zęby to lepsze samopoczucie i piękniejszy wygląd naszego uśmiechu.