Wyprawka dla noworodka – co musisz wiedzieć?

W Twojej rodzinie niebawem pojawi się mały człowiek? Już dzisiaj pomyśl o wyprawce i zaopatrz się we wszystko to, co będzie mu potrzebne w pierwszych tygodniach życia.
Jedną z podstawowych rzeczy, jaką musisz nabyć to łóżeczko i jego wyposażenie. Pościel dla niemowlaka (Szwalnia Snów) powinna być wykonana z naturalnych materiałów. Zadbaj, żeby dziecko miało małą poduszkę do oparcia główki. Zwróć też uwagę na to, aby kołdra dziecięca była hipoalergiczna – zdrowie i bezpieczeństwo Twojego dziecka jest najważniejsze.

Pościel dla niemowlaka to nie wszystko, co musisz nabyć. Na pewno przyda się też coś, w czym będziesz mógł opatulić i przenieść maleństwo. Kocyki będą dobre dla nieco starszego dziecka, a rożki dla noworodka. Pamiętaj też, żeby być przygotowanym na sytuacje kryzysowe. Jedna kołdra dziecięca (Senna Sówka) to zdecydowanie za mało – dobrze mieć przynajmniej drugą w zapasie, gdyby pierwsza została pobrudzona czy zalana.

Oprócz aspektu czysto praktycznego, nie zapominaj o estetyce. Pościel dla niemowlaka może mieć piękne, kolorowe wzory. Śliczne, bajkowe rożki dla noworodka będą pięknie wyglądać na zdjęciach. Niech Twoje maleństwo od samego początku będzie otoczone nie tylko bezpiecznymi i funkcjonalnymi, ale też pięknymi przedmiotami. W ładnej pościeli będzie mu się zasypiało łatwiej, a sny będą miłe i kolorowe.