Przedszkola kiedyś i dziś – sprawdź!

Chyba każdy doskonale pamięta swój okres dzieciństwa. Zazwyczaj najwięcej wspomnień mamy z przedszkoli, w których to spędzaliśmy nieraz całe dnie, kiedy nasi rodzice ciężko pracowali na utrzymanie rodziny. A mimo iż w większości przypadków są to wspomnienia bardzo przyjemne, to jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że współczesne przedszkole w Krakowie w niczym nie przypomina placówki, do której sami mieliśmy okazję uczęszczać.

Dawniej takie miejsca funkcjonowały całkowicie inaczej. Nikt w nich nie przejmował się przesadnie losem dzieci. Oczywiście panie przedszkolanki starały się dbać o maluchy, ale gdy te rozrabiały lub zaczynały płakać, po prostu były stawiane w kącie lub w inny sposób karane. Nie stosowano żadnych nagród. Nie organizowano też wielu imprez czy dodatkowych zajęć. Tak naprawdę godzinne tańce były luksusem, na który dzieci wyczekiwały całymi tygodniami. Dziś natomiast przedszkola muszą zabiegać o uwagę rodzicom, dlatego samym podopiecznym oferują coraz więcej i więcej.

Przeczytaj: przedszkole w Krakowie – akademia-muminkow.pl

A rodzice powinni oczywiście się z tego cieszyć. Przedszkola przestały być już bowiem wyłącznie takimi miejscami, do których można odstawić dziecko, gdy samemu nie ma się czasu na to, aby się nim zająć. Przeistoczyły się w istne wielofunkcyjne placówki. Nie dość, że sprawują opiekę nad kilkulatkami, to jeszcze do tego rozwijają w nich zainteresowanie różnymi dziedzinami, kształcą, a także proponują zróżnicowane zajęcia w przedszkolu. Same zajęcia potrafią być niesamowite! To już nie tylko zwykłe lekcje, na których dzieci uczą się czytać i pisać, ale także dodatkowe zajęcia ze sztuk walki, tańca bądź nauka nietypowych języków obcych. Teraźniejsze przedszkola są zdecydowanie ciekawsze. A rodzice, wraz ze swoimi dziećmi, powinni z tego korzystać.