Wirtualne spacery i wycieczki przyszłością usług wirtualnych

Nowością na rynku usług internetowych i wirtualnych stała się możliwość zwiedzania miejsc odległych o setki lub tysiące kilometrów prosto z naszej kanapy czy fotela, czyli tak zwane wirtualne wycieczki określane również mianem spacerów. Odbywa się to za pomocą wykonanych tysięcy zdjęć lub przygotowanych pieczołowicie wirtualnych prezentacji 3D, które po odpowiedniej pracy grafika stają się cyfrowym odbiciem realnego świata.

Tak nowoczesne rozwiązania możemy przenieść nawet na własne podwórko za sprawą pracy, którą wykona dla nas wynajęty fotograf reklamowy. Taka osoba ma za zadanie uwiecznić jak największą ilość otoczenia na przykład naszego muzeum, co później zostanie poddane cyfrowej obróbce i umożliwi wirtualne spacery. Patrząc na Kraków, wirtualne wycieczki zamówimy np. na: PanoramyKrakow.pl – u fotografa, który tworzy doskonałe wirtualne spacery.

Jest to również bardzo dobry sposób na promocję lokalu, parku czy dowolnego obiektu, który jest atrakcyjny z punktu widzenia turystyki lub konsumenta, a ze względu na umiejscowienie dostępny jest dla zawężonej liczby odbiorców.

Obecnie każdy z nas może sobie pozwolić na stworzenie amatorskiego systemu pozwalającego na wirtualne wycieczki – wystarczy tanie kartonowe zastępstwo drogich plastikowych okularów, telefon o przekątnej najlepiej powyżej 5 cali i rozdzielczości co najmniej full HD i już możemy odwiedzać odległe miejsce siedząc na fotelu. Taki sposób zwiedzania zbiera coraz większą rzeszę fanów, chociaż oczywiście nie może równać się z faktycznym pobytem w danym miejscu – nie możemy przecież niczego dotknąć ani poczuć. Jest to jednak namiastka podróżowania.