Projektanci wnętrz lubią wysokie sufity

W pewnym stopniu wszyscy lubimy decydować o tym jak ma wyglądać dom lub mieszkanie, w którym mieszkamy. Wiemy czego potrzebujemy, co jest naszym ideałem i do czego dążymy. Niestety projektowanie wnętrz często komplikuje się realiami, z którymi muszą się zmagać Polacy. W końcu sama architektura wnętrz jest oparta w naszym kraju o sztukę tworzenia iluzji i tu bardzo przydatna będzie pomoc profesjonalnego projektanta wnętrz.

Odpowiednio dopasowane ściany, kolory podłogi, podwyższony sufit, belki wpływają na ogólny klimat pomieszczenia i dodają mu lekkości lub wręcz przeciwnie, zmniejszają powierzchnię. Ideałem większości architektów jest wysoki sufit, który pozwala uzyskać większą przestronność i dużą przestrzeń. Takimi sufitami charakteryzują się między innym apartamenty paryskie, które mają wysoką wartość zarówno architektoniczną, jak i cenową.

Z wysokimi sufitami spotkamy się także w przedwojennych kamienicach, lecz wygoda mieszkania w nich jest o wiele mniejsza niż w nowoczesnych apartamentach. Ostatecznie są to budynki zabytkowe i każde wprowadzanie zmian wymaga konsultacji z odpowiednimi władzami i konserwatorem, który może nie wydać na nie pozwolenia. Jeżeli jednak ktoś ma możliwość zbudowania domu i zależy mu na uzyskaniu przestrzeni oraz poczucia luksusu, powinien poprosić architekta (ewentualnie wybrać gotowy projekt w biurze architektonicznym, który będzie spełniać wymogi) o zaprojektowanie chociaż jednego piętra domu z podwyższonym sufitem.

Projekty wnętrz (http://www.prostewnetrze.pl/) w domach czy mieszkaniach z wyższym sufitem i bardziej przestronnymi pomieszczeniami robią o wiele większe wrażenie, a i projektant wnętrz może się bardziej wykazać, stąd właśnie projektanci tak lubią podwyższone sufity.