Żarówki ozdobne o wyjątkowym wyglądzie

Żarówka to już nie tylko źródło światła, ale również niesamowity element dekoracyjny.

Wyjątkowe żarówki ozdobne mogą być niezwykłym dodatkiem w aranżacji wnętrza, a także źródłem wyjątkowo ciepłego światła. W tym przypadku najlepszym wyborem w oświetleniu dekoracyjnym są żarówki żarnikowe wykonane w stylu Retro. Tego typu żarówki dekoracyjne mogą posiadać przeróżne konstrukcje, których dopełnieniem będzie wyjątkowy żarnik. Posiadają one najczęściej przezroczysty klosz, tak aby, jak najbardziej wyeksponować ich efektowne źródło światła. Dziś ogromna popularnością cieszą się żarówki Retro. Idealnie sprawdzają się one zarówno w nowoczesnych, jak i tych bardziej tradycyjnych wnętrzach. Charakteryzują się one przede wszystkim wyjątkowym wyglądem, ale także światłem, które jest znacznie cieplejsze, od tego znanego z ledów. Żarówki ozdobne w stylu Retro są coraz chętniej wykorzystywane do przeróżnych żyrandoli, czy kinkietów, z którymi tworzą niesamowitą całość.

Żarówko dekoracyjne LED są obecnie jak najbardziej wzorowane na tych tradycyjnych. Wyposażone w specjalną diodę Filament, jak najbardziej chcą przypominać wyglądem, swoje tradycyjne odpowiedniki. Dzisiaj producenci starają się także o barwę światła jak najbardziej zbliżoną do tej, którą emitowały żarówki żarnikowe. W wielu sklepach z oświetleniem spotkamy już żarówki LED, które będą emitować światło w temperaturze 2200K (bardzo ciepłe). Są one również bardzo często poszukiwane przez wielu klientów, tak bardzo przyzwyczajonych, do tradycyjnych źródeł światła.

Najpopularniejsze wśród żarówek ozdobnych to oczywiście te o kulistym wyglądzie. Żarówka typu kulka to ponadczasowy design, który idealnie wpasuje się do większości wnętrz, a także do współczesnych lamp sufitowych i ściennych. Coraz chętniej wybierane są również inne kształty. Żarówki płaskie, rurkowe, czy zakręcone również mogą stanowić niesamowity element dekoracyjny, a nasz ostateczny wybór pozostaje kwestią wyłącznie naszej wyobraźni.