Nie straszne nam upały

Jest tylko jeden sposób na to by przetrwać ten upał, wiedza o tym wszyscy. Konieczność nawadniania się powoduje, że ludzie kupują ogromne ilości wody. Często w marketach pod koniec dnia brakuje już zgrzewek. Organizm człowieka potrzebuje przynajmniej dwóch litrów płynów dziennie. Gdy temperatury sięgają powyżej 30 stopni, zapotrzebowanie się zwiększa.

Dobrym pomysłem reklamowania swojej firmy, właśnie w takie dni są napoje promocyjne. To jak dawanie ludziom tego czego najbardziej potrzebują w dodatku za darmo. Kto z nas odmówi butelki zimnej wody w upał? Nikt, ponieważ mamy świadomość do czego może prowadzić odwodnienie.

Zbyt mała ilość płynu w organizmie powoduje nie tylko suchość w ustach. Ból głowy może być oznaką odwodnienia. Osłabiona koncentracja również jest przyczyną zbyt niskiej ilości płynów. Człowiek potrzebuje pić, żeby organizm mógł przesyłać informacje. Jeśli czujemy się nawodnieni, wtedy nasz mózg sprawniej przesyła impulsy pomiędzy neuronami.

Nie wolno zapominać o piciu szczególnie w dni kiedy przebywamy na słońcu. Producenci nie tylko wody ale i napojów wiedzą o tym doskonale. Napoje promocyjne oraz akcje służące zwiększeniu ich sprzedaży są stałym elementem letnich kampanii. To taki prosty zabieg, który nie jest nachalny a bardzo pomaga. Musimy mieć na uwadze jednak, że nie wystarczy fakt, że wlewamy w siebie dużą ilość płynów. Ich jakość jest równie istotna. Napoje słodzone nie spowodują, że poczujemy się nawodnieni. Takie zabiegi stworzą pozorne uczucie, które bardziej zaspokoi nasz głód, ponieważ dostarczy organizmowi dużą ilość cukru. Nie dajmy się oszukać. Istotne jest żeby pić, ale z głową. Woda mineralna nie tylko nas nawodni ale również dostarczy nam minerałów. Woda źródlana może działać odwrotnie wypłukując minerały. Należy rozsądnie podejść do tematu, tak aby sobie nie zaszkodzić.

Zobacz też: Napoje promocyjne | Oh-Drink