Usługi geotechniczne – czy warto skorzystać?

Przy realizowaniu inwestycji budowlanych warto skorzystać z udogodnień, jakie daje nam geotechnika. Usługi z jej zakresu powinny być wykorzystane w sytuacji, gdy w projekcie uwzględniono podpiwniczenie budynku. Fachowo zrealizowane usługi geotechniczne pozwolą nam określić poziom wody gruntowej i ewentualne jego wahania.

Warunki wodno-gruntowe warto sprawdzić przede wszystkim jeszcze przed zakupem danej działki. Warto wiedzieć, że nie zawsze budowanie piwnicy jest opłacalne. Zadanie to nie będzie rentowne, gdy poziom wód gruntowych okaże się zbyt wysoki. Koszty takiego przedsięwzięcia okażą się zbyt wysokie.

Koniecznie zajrzyj na:  titan.com.pl/geotechnika/

Specjalistyczne firmy geotechniczne przeprowadzają badania poziomu wód gruntowych przy pomocy odwiertów. Odwierty pozwalają na określenie warstwy oraz rodzaju gruntów. Badania tego rodzaju są najbardziej miarodajne w momencie, gdy znane jest już przyszłe usytuowanie budynku. Jeśli działka jest większych rozmiarów, i nie jest jeszcze przesądzone, w którym miejscu będzie stawiany budynek, należy dokonać większej liczby odwiertów. Wiąże się to oczywiście wyższą ceną realizowanej usługi. Mimo ewentualnych wydatków, dobrze jest zdecydować się na przeprowadzenie badań tego rodzaju.  Mogą się one okazać pomocne, ponieważ dają jednoznaczną odpowiedź na pytanie, gdzie najkorzystniej usytuować fundamenty. Im bardziej korzystniejsze miejsce, tym koszty budowy automatycznie stają się niższe. Wydatki na badania zwracają się więc z nawiązką. Średni koszt przeprowadzania takich odwiertów wynosi od 1000 do 1500 złotych. W cenie znajdziemy też koszty przygotowania stosownej dokumentacji technicznej.