Piękny ogród przez 365 dni w roku

W aranżacji przestrzeni ważne są nie tylko budynki i ich rozmieszczenie. Coraz częściej zwraca się też uwagę na ich oprawę. Nawet te najbardziej surowe, anonimowe bloki wydają się o wiele bardziej przyjazne, kiedy otacza je ze wszystkich stron zieleń. Właśnie dlatego tak ważne jest projektowanie terenów zieleni. Dobrze zdają sobie z tego sprawę już nie tylko władze miejskie i deweloperzy, ale również i właściciele prywatnych posesji, którzy coraz częściej nie żałują pieniędzy i decydują się na projektowanie ogrodów.

Fachowcy od aranżowania ogrodów poradzą sobie tak samo z małymi działkami, jak również i z terenami o znacznie większej powierzchni, na której ma powstać park, który polubią wszyscy mieszkańcy miasta.

Zakładanie ogrodów, chociaż niewątpliwie jest zadaniem przyjemnym, to jednak wcale nie jest proste. Zanim zacznie się działać, trzeba obiektywnie ocenić możliwości terenu, dobrać odpowiednie do niego rośliny, rozmieścić je tak, żeby całość sprawiała wrażenie harmonii i wyglądała dobrze również zimą i jesienią. Nie sztuką jest dobrać rośliny ładne i modne. Zamiast ulegać modom i trendom, o wiele lepiej jest zaakceptować warunki terenu i zdać się na intuicję architektów zieleni. Z pewnością zaaranżują oni ciekawe zestawienie kwiatów, krzewów, drzew iglastych i liściastych, które nie będą sprawiały zbyt dużego kłopotu przy pielęgnacji, a dodadzą ogrodowi niepowtarzalnego uroku.

Projektowanie ogrodów przebiega zazwyczaj za każdym razem inaczej. Zarówno czas i koszty przygotowania projektu, jak również i stworzenia ogrodu uzależnione są przede wszystkim od wielkości samego terenu przeznaczonego na ogród. Zakładanie ogrodów przy tym nie zawsze kończy się na samym posadzeniu drzew czy krzewów. Zanim zobaczy się zaplanowane efekty i usiądzie w cieni drzew, nierzadko trzeba czekać nawet po kilka lub więcej lat.

REKLAMA: Osuszanie Fundamentów – ekodocieplenia.com