Mieszkanie w stylu marynistycznym

Urządzając dom czy mieszkanie warto wybrać styl i dekoracje, które sprawią, że wnętrze będzie odpowiadało naszym gustom, a jednocześnie będzie przytulne i komfortowe. Miłośników morza i żeglarstwa z pewnością przekona styl i dekoracje marynistyczne.  W stylu tym dominuje biel, która jest wzbogacona błękitnymi, niebieskimi, kobaltowymi lub czerwonymi dodatkami. Ważnym elementem jest również drewno. Może być ono pomalowane na biało albo też imitować drewno wyrzucone przez morze, a więc nieoheblowane, z nierównościami i sękami. Do tego dobieramy ręcznie tkane dywaniki czy grube, płócienne zasłony przypominające płótno żeglarskie.
Nieodłącznym elementem takiego wystroju są wszelkiego rodzaju dekoracje żeglarskie. A tych nie brakuje na rynku. Wystarczy poszukać w Internecie czy sklepach meblowych, by znaleźć drewniane koła sterowe, dzwony jachtowe czy lampy żeglarskie. Możemy postawić na obrusy, narzuty czy zasłony z marynistycznymi wzorami. Dla tych, którzy chcą wprowadzić delikatne, morskie akcenty, idealne będą na przykład obrazy lub zdjęcia z wakacji nad morzem czy też niewielkie, drewniane stery lub kotwice.
Morski styl to także świetny pomysł na aranżację pokoju dla dziecka, ponieważ pozytywnie kojarzy się z latem i wakacyjnymi przygodami. Wystarczy pomalować ściany na biały lub jasnoniebieski kolor i wprowadzić kilka żeglarskich dodatków. Idealna będzie pościel lub zasłony w statki bądź morskie stworzenia. Na półkach możemy rozstawić muszle czy bursztyny zebrane podczas wakacji nad morzem. Potrzebujemy tylko kilku dodatków, by przywołać nadmorski klimat i wspomnienia z letnich podróży.

Zobacz też: Dekoracje żeglarskie | Snob-Shop