Nowe pomysły na reklamę

Firmy stosują różne metody i techniki promocyjne. Jednym z najważniejszych narzędzi promocyjnych wszystkich firm jest profesjonalna strona internetowa. W dzisiejszych czasach chyba nie można wyobrazić sobie firmy, która nie prezentuje swojej oferty w sieci. Na stronie internetowej firmy opisują zwykle swoje usługi, chwalą się swoimi osiągnięciami, pokazują zdjęcia wyrobów, które produkują lub zdjęcia efektów ich pracy. Na stronach internetowych można znaleźć również opinie klientów, a także oferty pracy.

Kolejnym narzędziem promocyjnym są z pewnością wizytówki. Na tych małych karteczkach powinny znajdować się najważniejsze informacje: nazwa firmy, telefon, adres mailowy, ewentualnie krótkie hasło reklamowe lub krótki slogan. Wizytówki są chętnie rozdawane przez wszystkich przedsiębiorców. Jest to rzecz, którą musi mieć w swoim portfelu każdy właściciel firmy.

Osoby posiadające własny biznes często inwestują w ulotki reklamowe, na których znajdują się najważniejsze informacje dotyczące ich oferty. Na ulicach często możemy dostać ulotki szkół językowych, które zapraszają potencjalnych uczniów na zajęcia. Ulotki zwykle są dwustronne, zawierają zwięzłe przedstawienie oferty oraz dane kontaktowe. Niestety, rzadko są czytane przez osoby, które je otrzymują.

Innym sposobem na przyciągnięcie klientów są różne gadżety rozdawane klientom, takie jak długopisy, notatniki, reklamówki, paski czy cukierki z nadrukiem nazwy firmy. Te ostatnie są bardzo oryginalnym pomysłem, który z pewnością przyciąga uwagę klientów. Niby niepozorne krówki reklamowe, a działają cuda. Świadczą o kreatywności i pomysłowości firmy. Przyciągają one klientów bardziej niż zwykle ulotki reklamowe, które są rozdawane przez większość firm i przez to są bardzo pospolite i najczęściej lądują w koszu na śmieci.

Podsumowując, cukierki z nadrukiem to świetny pomysł na reklamę.

Zobacz też: Cukierki z nadrukiem | Sklep Krówki