Wygoda – to się ceni

Zadając sobie pytanie, jakie buty mężczyźni wybierają najczęściej, nasuwa się pierwsza i oczywista odpowiedź – wygodne. Samiec to osobnik, który ceni sobie komfort nade wszystko. Jednak butów posiadających tę najistotniejszą cechę jest w obecnych czasach pod dostatkiem. A które z nich wiodą prym w męskim świecie?

Jednymi z najpopularniejszych obecnie butów są trampki. Spełniają podstawowy wymóg wygody i są powszechnie dostępne. Panuje wśród nich spore zróżnicowanie zarówno pod względem wyglądu, jak i ceny. Dzięki temu każdy mężczyzna może znaleźć model odpowiadający jego wymaganiom i poczuciu estetyki. To także element, w którym najprędzej można zaszaleć pod względem kolorystycznym i pozyskać unikalną parę butów.

Niezbędne są też eleganckie, zazwyczaj markowe buty. Wyjście na kolację, ważne spotkanie biznesowe, rodzinne święta czy śluby niosą ze sobą konieczność dobrania zarówno odpowiedniego stroju, jak i dopasowanych butów. W tym wypadku najlepiej sprawdza się klasyczna czerń, która zresztą jest zawsze najbezpieczniejszym wyborem we wszelkich stylizacjach. Jedynie wyjątkowo odważni decydują się na wariacje w tym aspekcie, chcąc podkreślić swą indywidualność. Na szczęście minęła już moda na przesadnie wydłużone noski, dlatego uniwersalny kształt i skórzana faktura to recepta na odpowiednie męskie buty wizytowe.

Na pewno w tym zestawieniu nie możemy zapomnieć o zwykłych adidasach. Idealne do biegania i wszelkich innych sportów, na długie spacery czy jakąkolwiek aktywność bez potrzeby przesadnej elegancji. Uniwersalne, niewymagające pastowania i żadnej specjalnej pielęgnacji poza standardowym myciem. Niestety, nawet najlepsze marki nie gwarantują, że adidasy posłużą przez wieczność.

Niektórym przydadzą się również buty robocze. We wszelkich pracach fizycznych, majsterkowaniu przy samochodzie czy sytuacjach grożących kontaktem z niebezpiecznymi substancjami (stacja paliw) niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie całego ciała, w tym stóp.

Z kolei po powrocie do domu z pewnością każdemu mężczyźnie przyjemnie będzie wsunąć stopy w miękkie pantofle, które pozwolą skórze odpocząć. Będą również nieodłącznym elementem wieczoru przed telewizorem z ukochaną lub piwem, ewentualnie obydwoma naraz.

Powyższe zestawienie najchętniej kupowanych przez mężczyzn butów z pewnością nie wyczerpuje pełni tematu. Gama przeróżnych modeli nie jest co prawda tak rozbudowana jak w przypadku mody kobiecej, ale z czasem wciąż poszerza się o kolejne nowe typy butów. Jednak te wymienione pozostaną uniwersalne bez względu na upływ czasu.