Wspomnienia w metalowej obudowie

Trudno wyobrazić sobie współczesność bez zdjęć. Każdy z nas posiada w domu przynajmniej jeden aparat lub nawet smartfon z możliwością wykonywania zdjęć. Fotografia zaczyna wchodzić na zupełnie nowy poziom i mogłoby się wydawać, że stare wynalazki odeśle w niepamięć, jednak czy aby na pewno?

Wynalazek o nazwie fotobudka powstał 1925 r, w USA. Został stworzony na potrzebę wykonywania zdjęć paszportowych czy też legitymacyjnych. O nowatorstwie tego urządzenia świadczyła jego szybkość i komfort użytkowania. Wystarczyło wejść do specjalnej kabiny, zasunąć żaluzję, nacisnąć przycisk i wyciągnąć świeżo wydrukowaną fotografię. Wielu ludzi ceniło sobie tego rodzaju usługę, dlatego zaczęto produkować i wdrażać fotobudki w coraz większej ilości państw, takich jak Japonia czy Wielka Brytania.

Dzisiaj, automat do zdjęć, nie jest już tą samą, toporną maszyną, używaną do wykonywania portretów. Obecne budki korzystają z technologii cyfrowej, która pozwala na wykonywanie zdjęć o wyższej jakości, z ciekawymi, często zabawnymi efektami, które można osiągnąć dzięki technologii Green Screen, dlatego cieszą się one powodzeniem głównie wśród, przebywających w galeriach handlowych, dzieci i nastolatków. Jednak, nie tylko…

Wiele firm związanych z fotografią zajmuje się obecnie udostępnianiem fotobudek, w Krakowie przykładowo na www.uwagaleciptaszek.pl/fotobudka-krakow.html, klientom prywatnym na potrzeby imprez i uroczystości, więc jeśli planujesz obecnie jakieś większe wydarzenie, warto skorzystać z tej opcji, ponieważ może przynieść wiele radości także dorosłym, a nawet starszym osobom, które z rozrzewnieniem przypomną sobie lata świetności tych niesamowitych w swojej prostocie, maszyn.