Turniej nie dla każdego

Jeżeli jesteś fanem kart, z całą pewnością zainteresuje Cię możliwość zagrania na turnieju, dodajmy na profesjonalnym turnieju. Niestety możesz się głęboko rozczarować, bo nie będzie Ci dane zagrać. Dlaczego? Skąd tytuł turniej nie dla każdego? O jaki turniej nam chodzi? Tego właśnie dowiesz się w tym artykule.

Otóż chodzi tutaj o turniej pokerowy. Stwierdzenie turniej nie dla każdego jest z kolei z racji tego, że w Polsce niestety tego typu rozgrywki hazardowe są niestety nielegalne i nie będzie nam dane w nich uczestniczyć. Co innego za granicą, na przykład w Czechach czy Austrii, do których daleko nie mamy.

Oczywiście to samo tyczy się turniejów w blackjacka lub ruletkę, ponieważ są to również w całości gry losowe. Co prawda, w blackjacku karty można liczyć i minimalnie zwiększyć swoje szanse przez to na zwycięstwo. Jednak sam najlepiej wiesz, że najwięcej prawie zawsze zarabia na tym kasyno. Tak więc Polacy coraz częściej wyjeżdżają na weekendowe turnieje pokerowe w całej Europie. Nie ma praktycznie żadnego tygodnia, żeby gdzieś jakiś się nie odbył.

Oczywiście lokalizacje turniejów są rozsiane po całej Europie. Turnieje pokerowe odbywają się zarówno w Czechach jak i w Hiszpanii. Dlatego polscy pokerzyści, którzy utrzymują się na grze w pokera bardzo często muszą jeździć od jednego krańca naszego kontynentu do drugiego. Najczęściej biorą oni jednak udział w turniejach organizowanych tuż za granicą, czyli w Austrii, Czechach, jak również w Niemczech czy na Litwie.

Wygrane w takich turniejach zależą oczywiście od puli nagród, jednak rzadko kiedy jest ona niższa od przeciętnego wynagrodzenia w naszym kraju. Zwycięzca zwykle zgarnia do kieszeni około 50% całej puli nagród. Dlatego jeżeli jesteś graczem pokera i wygrasz jeden turniej jesteś w stanie zapewnić sobie utrzymanie na cały miesiąc.

Oczywiście tylko najlepsi są w stanie się z tego utrzymać, jednak czasami warto zaryzykować. Poker to prosta gra i w zasadzie każdy może się jej nauczyć. Jednak aby zostać w niej mistrzem trzeba poświęcić na to wiele czasu. Jeśli więc nie masz cierpliwości i czasu, to odradzamy Ci takiej formy życia.