Ramy do obrazów pasujące do wnętrza

Kiedyś uważano, że wieszanie obrazów na ścianach zarezerwowane jest dla starodawnych dworków lub domów arystokratów. W takich wnętrzach spoglądały na nas ze ścian portrety przodków malowane dziesiątki lat wcześniej. Dziś można dobrać obrazy do każdego wnętrza decydując się na odpowiednie ramy do obrazów.

Jednym z najmodniejszych obecnie stylów popularnych w mieszkaniach i domach, jest styl skandynawski. Charakteryzuje się on minimalistycznymi wnętrzami i doborem jasnych barw. Kupując obrazy do takiego wnętrza warto zwrócić szczególną uwagę na wielkoformatowe malowidła utrzymane w stonowanych barwach, najlepiej dwu lub trójkolorowe, które swoją treścią nie odbiorą wnętrzu minimalistycznego stylu. Trudno będzie dobrać tutaj odpowiednie ramy do obrazów, gdyż w przypadku minimalistycznego wnętrza najlepiej będzie z nich po prostu zrezygnować. Surowe płótna powieszone na ścianie idealnie wkomponują się w ten minimalistyczny styl i pozostaną spójne z całym wnętrzem.

Często spotykany jest także styl rustykalny. Ramy do obrazów pasujących do wnętrza w stylu rustykalnym będą najczęściej wykonane z drewna. Takie obrazy nadają wnętrzu prostoty i umiaru oraz charakterystycznie je ocieplają. Jeśli nasze wnętrze utrzymane jest w stylu rustykalnym dysponujemy na pewno wieloma elementami wykonanymi z drewna lub kamienia. Takie naturalne materiały w domu sprawiają, iż czujemy się w nim dobrze i jesteśmy jakby bliżej samej natury. Zrezygnujmy więc ze sztucznych tworzyw a decydując się na obrazy- postawmy na pejzaże przedstawiające sielskość polskiej wsi, widoki gór, łagodność spokojnych jezior.
Wybierając ramy do obrazów zwróćmy szczególną uwagę na jakość materiałów, z jakich są wykonane, tak aby były piękne i wytrzymałe.