Lawenda na mole

Nierzadko zdarza się, że w naszym gospodarstwie domowym pojawią się mole. Mól włosienniczek, inaczej zwany molem odzieżowym bądź ubraniowym, to niewielki motyl nocny niszczący ubrania. Za wszystko winne są tak naprawdę larwy tego owada, które żywią się materiałami takimi, jak bawełna czy futro. Mole atakują ubrania i dywany, a przez to, że są niewielkich rozmiarów, trudno jest się ich pozbyć.

Sprawdzonym sposobem na te szkodniki jest lawenda. Substancje zapachowe tej rośliny działają odstraszająco na mole, dzięki czemu w łatwy sposób można zapobiec ich inwazji. Aby umieścić lawendę w szafach z odzieżą lub po prostu w mieszkaniu, najlepiej jest zakupić woreczki na lawendę. Można też zrobić je samemu i w ten sposób udekorować mieszkanie według własnego gustu, woreczki takie mogą być bowiem nieprzeciętnymi ozdobami domowymi. Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup woreczków, mamy bardzo szeroki ich wybór. Dostępne są woreczki jednobarwne, zarówno w kolorze naturalnym, jak i barwione.

Łatwo można znaleźć także woreczki bardziej ozdobne, o wyjątkowych ornamentach, haftowane czy z ozdobnymi sznurkami zamykającymi otwór, przez który wsypujemy suszoną lawendę. Są też woreczki różnych rozmiarów, a nawet kształtów. Bez względu na wygląd woreczka, jest on zawsze dobrym wyborem, ponieważ zapobiega rozsypaniu się lawendy oraz utrzymuje jej zapach. Otwory znajdujące się w materiale, z którego jest uszyty, przepuszczają aromat lawendy przez długi czas, co przekłada się na trwałość naszych ubrań.

Zobacz koniecznie: Woreczki na lawendę | Woreczkowo.pl