Kto zaaranżuje wnętrze domu?

Kiedy w perspektywie budowa domu, to nasze myśli krążą wokół tego, jak ma wyglądać nasz przyszły dom. Wiele formalności takich jak: projekt pomieszczenia, plan budowy, nadzór nad budową spoczywa w rękach specjalistów. Lecz aranżacja wnętrza, to zazwyczaj nasza indywidualna działka. Choć może też aranżacją naszego domu zająć się fachowiec, który uwzględni nasze wskazówki.

Aranżacja wnętrza, to szerokie pojęcie. Obejmuje ona kolor ścian, dekorację ścian, dekorację podłogi, dobór mebli i dodatków.

Jednym z modnych współcześnie stylów wystroju wnętrz – jest styl rustykalny. Taki styl nawiązuje do życia wiejskiego (życia w dworkach wiejskich). Wnętrze domu w stylu rustykalnym zakłada prostotę. W czystych i przestronnych pomieszczeniach dominują meble i przedmioty proste, związane z rękodziełem i naturą.

Aranżacja wnętrza w stylu rustykalnym nie każdemu może odpowiadać, gdyż jest to wystrój dość surowy. W takiej aranżacji wzornictwo jest dopuszczalne, lecz tylko w detalach. Elementy wnętrza domu powinny być wykonane prostą techniką i przy użyciu prostych narzędzi. W stylu rustykalnym używa się dużo drewna i to właśnie drewno niejednokrotnie zdobi pomieszczenia. Przykładem mogą być wystające belki, czy słupy.

„Wyjątkowy klimat wnętrza rustykalnego dopełniają lampy naftowe, zegary ścienne, stare komody i kufry, kosze i koszyki wiklinowe, suszone kwiaty, makatki, haftowane obrusy, chodniki ręcznie tkane, lub dziergane.” – podpowiada nam osoba, która na co dzień zajmuje się aranżacją pracując dla Orange Studio. Prawie wszystkie elementy w aranżacji rustykalnej świadczą o ręcznym wykonaniu. Życie w takim domu zbliża do natury, daje poczucie spokoju i ładu, lecz nie każdy odnajdzie się w takiej wiejskiej rzeczywistości.