Jakich mieszkań szukają młodzi Polacy?

Zakup pierwszego mieszkania to wyjątkowo ważna decyzja w życiu każdego młodego człowieka. Z jednej strony jest to wielkie zobowiązanie finansowe oraz inwestycja na długie lata, z drugiej – własny kąt, który ma zapewnić młodemu człowiekowi komfort oraz wygodę. Na jakie nieruchomości młodzi ludzie najczęściej zwracają uwagę?

Wiadomo, że wielu młodych ludzi woli wynajmować mieszkanie, niż inwestować we własne cztery katy. Ci, którzy chcą kupić mieszkanie, decyzję taką podejmują już głównie z myślą o założeniu własnej rodziny. Z tego też względu popularne są mieszkania małe, ale mogące się pochwalić własną kuchnią, łazienką i dwoma pokojami. Singiel, który decyduje się realizować swe marzenia o własnym lokum, decyduje się zazwyczaj na małą, wygodą i funkcjonalną kawalerkę.

A co z większymi rodzinami? Dla nich idealnym rozwiązaniem są mieszkania o większej powierzchni, w których czekają trzy, a często i cztery, pokoje. Młodzi, ambitni ludzie, którzy marzą o karierze zawodowej, zazwyczaj decydują się na mieszkanie zlokalizowane blisko centrum. Dla rodzin z dziećmi ważniejszy jest spokój, zatem młodzi rodzice najchętniej stawiają na mieszkania na obrzeżach wielkich miast.

REKLAMA: Mieszkanie dla Młodych Kraków. Sprawdź!

W jaki sposób rynek nieruchomości odpowiada takim potrzebom? W tym względzie nie ma powodów do narzekań. Wybór mieszkań jest dziś tak szeroki, że każdy z nas znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego. Wiele ciekawych i atrakcyjnych pod względem cenowym ofert czeka na nas na rynku wtórnym, coraz szerszy jest też asortyment nowych mieszkań.