Transport zmarłych z zagranicy

Polska emigracja jest coraz liczniejsza. Po wstąpieniu do Unii Europejskiej wyjechało z Polski bardzo dużo osób, pozostawiając w kraju swoje rodziny. Niejednokrotnie wyjazd taki spowodowany był chęcią podniesienia swojego poziomu życia i zarobieniem większej ilości pieniędzy.

 

Każdy wyjazd za granicę wiąże się z większym lub mniejszym ryzykiem. Nie wszystkim ziści się przysłowiowy sen od pucybuta do milionera i upragnione eldorado nie zostanie osiągnięte. Problemem jest sytuacja, w której osoba przebywająca za granicą ulegnie wypadkowi lub też zachoruje. A już całkowitą tragedią jest sytuacja, w której ktoś umrze lub zginie poza granicami Polski.

 

Dla rodziny pozostałej w kraju pozostają wówczas dwa wyjścia. Albo pochowanie swojego członka rodziny za granicą albo przewóz zwłok z zagranicy. Problemem występującym w takiej sytuacji jest konieczność załatwienia wielu pozwoleń i zgód oraz zapewnienie odpowiedniej trumny, która pozwala na przewiezienie nieboszczyka poprzez granice państwa. Praktycznie rodzina jest w bardzo trudnej sytuacji, nie dość, że musi się zmierzyć z bólem po śmierci osoby bliskiej, to jeszcze występuje konieczność uzyskania szeregu pozwoleń i zgód. Dlatego też wydaje się, że rozwiązanie to wynajęcie firmy, której głównym celem działalności jest międzynarodowy transport zmarłych. Niewątpliwie usługa taka nie należy do najtańszych, aczkolwiek można być wówczas pewnym, że przewóz zwłok z zagranicy odbędzie się bez żadnych przeszkód i w odpowiednim terminie.

 

Podsumowując należy podkreślić, że emigracja Polaków powoduje również przykre następstwa w postaci śmierci kogoś na obczyźnie. Powstały problem z przewozem zwłok do kraju dobrze jest wówczas powierzyć wyspecjalizowanej firmie.

Zobacz więcej: Przewóz zwłok z zagranicy