Co wprawia się w ramy do obrazów?

Każdemu miłośnikowi obrazów trudno sobie wyobrazić je bez ram. Niewątpliwie, ramy do obrazów są ich nieodłącznymi elementami. Okazuje się jednak, że dzisiaj ramy posiadają już nie tylko obrazy. W ramach bardzo często znajdują się także różnorodne plakaty, czasami wprawia się w nie także zdjęcia.

Jak wybrać ramy do plakatów?

Generalnie, ramy do plakatów są bardzo podobne do tych, jakie wykorzystuje się w przypadku obrazów. Są one wykonane z takich samych materiałów, często mają również identyczną grubość. Jednakże, różnorodność, jeśli chodzi o szerokość i długość tego typu ram jest zdecydowanie większa. Rzecz w tym, że po prostu zróżnicowanie w rozmiarach plakatów również jest bardzo duże, większe niż w przypadku obrazów.

Wydaje się, że różnica miedzy ramami do obrazów, a ramami do plakatów, dotyczy także najczęściej wykorzystywanego do ich konstruowania materiału. Obrazy dosyć często znajdują się w ramach z metalu, jednak zdecydowanie częściej wykorzystuje się jednak drewno. W przypadku plakatów przeważnie jest odwrotnie. Wynika to z faktu, że plakaty to dobra ozdoba w bardziej nowoczesnych wnętrzach, do których nieco lepiej pasuje też metal niż drewno.

Co oprócz plakatów?

Warto zauważyć, że ramy do obrazów służą nie tylko obramowaniu obrazów i plakatów, ale również innych grafik, przede wszystkim zdjęć. Należy tu zwłaszcza wspomnieć ramki drewniane z podpórkami, które można postawić w dowolnym miejscu. Doskonale sprawdzają się, gdy chce się oprawić zdjęcia z wakacji, czy też takie, na których znajdują się portrety bliskich. Wiele osób decyduje się także na wydruk zdjęć w większych formatach, ab następnie, oczywiście w odpowiednich ramach do obrazów, zawiesić je na którejś ze ścian.

Poznaj najlepsze Ramy do obrazów oraz zamki drewniane | Nielsen Polska