Osoby do pracy na wysokości: poszukiwane!

Dynamiczny rozwój firm deweloperskich i branży budowlanej generuje zapotrzebowanie na specjalistów wielu branż. To z kolei stwarza możliwości dla osób, które chcą znaleźć zatrudnienie. Szczególnie poszukiwani są pracownicy z uprawnieniami wysokościowymi.

Trzeba zaznaczyć, że praca na wysokości – zgodnie z polskim prawem – wymaga specjalnych uprawnień. Na rynku jest wiele firm, oferujących odpowiednie kursy. Szkolenia wysokościowe przygotowują do pracy w takich warunkach. Każdy kursant poznaje techniki poruszania się i zabezpieczania przed upadkiem z wysokości. W ramach zajęć musi opanować nie tylko część teoretyczną, ale też praktyczną, w tym obsługę sprzętu.

Same szkolenia różnią się, w zależności od specyfiki pracy. Są kursy prac na drzewach, na elewacjach budynków, czy chociażby na konstrukcjach kratowych.

Opisane wyżej szkolenia wymagają z pewnością opanowania technik i podstawowych umiejętności. Jednak, jak podkreślają eksperci z branży, są stosunkowo krótkie. Trwają klika dni i kończą się egzaminem kwalifikacyjnym z wiedzy praktycznej. To z kolei otwiera drogę do podjęcia zatrudnienia na wysokości.

Jedno jest pewne: usługi wysokościowe są w cenie. I będą tak długo, jak długo deweloperzy będą stawiali budynki. Ponadto, duże zapotrzebowanie na pracowników (z uprawnieniami do pracy na wysokości) jest też w branży remontowej.